donharry870
donharry870 donharry870
  • 24-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of coffee costs $y, what will be the cost of four jars of coffee​

Respuesta :

grubbev
grubbev grubbev
  • 24-04-2021
4 jars of coffee is going to cost 4 times $4
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-04-2021

Answer:

hi

Step-by-step explanation:

i think so

if one jar of coffee costs y$ then 4 jars of coffee costs

4y$

have a nice day

Answer Link

Otras preguntas

what was a way to keep freedman from voting because they had little money
Jack travelled 5 miles plus 3 times as many miles as Janice. He travelled 23 miles in all. How far did he travel?
a positive and a negative charge are released from rest in vacuum. they move toward each other. as they do:
I give brainiest for right answers answer all Question 1(Multiple Choice Worth 4 points) Ella purchased a game that was on sale for 12% off. The sales tax in he
A student used a balance to measure 34.82 g of a chemical. Which digit of the measurement has the greatest uncertainty? tens place , ones place , tenths place ,
Chuyển động cơ là gì
Multiply. (−2 8/11)⋅(−3 1/3) What is the product? Enter your answer as a simplified mixed number in the box.
What does a football player need to do to change the position of the football?
identifying each step by step in the process 4x+3=23
what is star in the sky made of?