Jaidahicks2915 Jaidahicks2915
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jenna bought some rope for a project. The rope cost $3.50 per meter. She bought 432 centimeters of ropehow much did jenn pay for the rope

Respuesta :

sophialona14 sophialona14
  • 23-04-2021

Answer:

1 meter= 100 cm

432cm/100=4.32 cm

$3.50*4.32=$15.12

the total cost is: $15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link
majorcorndog
majorcorndog majorcorndog
  • 30-04-2021

Answer:

15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

[tex]2 4/5 - 11/12 =____
Joey Will roll a number cube three times. What is the probability that he will roll a 2 each time?
The uppermost horizon, horizon O, is composed mostly of _____, while the lower horizon, horizon C, is composed mostly of ________.
What are three benefits of Egypt farming
How does Swift use satire in this passage to criticize society?
Solve the following system by any method. –8x – 8y = 0 –8x + 2y = –20 A. (2, 2) B. (0, –2) C. (–2, 2) D. (2, –2)
Brandon is visiting his grandmother next week he can't march in the parade.
Of the following what does the U.S have in common with India? A) They are democracies B) Both countries export more than they import C) Both countries maintain
Holly had 5,000 in her bank account . She withdrew $800 to buy a new bike . What is the percent decrease in the blance of her account
Use what you've learned about the structure of Russia's government and the power of its branches describe how public policy is created in Russia Today