danielitareyes03
danielitareyes03 danielitareyes03
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Please help with number 8 just real answers please

Please help with number 8 just real answers please class=

Respuesta :

roselynsorto86 roselynsorto86
  • 23-04-2021
B because it makes the most sense to me
Answer Link

Otras preguntas

At the frozen yogurt shop, Colin pays $3.28 for his treat, which weighs 8 1/5 ounces. What is the unit cost (Cents per ounce)?
You spend $28$28 on ingredients to make cookies. You charge $4$4 per container of cookies. How many containers do you need to sell to earn $20$20 in profit? A)4
Select all that apply. Which of the following audiences would probably be uninterested in a magazine that includes Science Fiction stories and review Science F
Ajay creates a dance sequence as part of his music and performing arts major. he incorporates some steps that he saw in a performance last year by a student in
The graph shows the amount of money paid when purchasing bags of candy at the zoo: What does the point (0, 0) on the graph represent? The cost of one bag of c
Richard was thinking of a number. Richard halves the number and gets an answer of 1.1. Form an equation with x from the information.
Which change could people make into their diet to reduce adverse health effect
Kite A height is 21ft. Kite A is at a height of 21ft. It ascends 15ft. At what height is it now? Plz I will give you 100 points
An item is priced at $13.86. If the sales tax is 6%, what does the item cost including sales tax?
Which environment is improved when an individual seeks surroundings that stimulate critical thinking?