phurwa155
phurwa155 phurwa155
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

4 chalkboards cost $691.76. If the chalkboards all cost the same amount, how much does each chalkboard cost?

Respuesta :

2751300377 2751300377
  • 23-04-2021

Answer:

$172.94

Step-by-step explanation:

Divide the number by 4 and that's what you get

Answer Link
DominatorDiaz120 DominatorDiaz120
  • 23-04-2021
The answer is $172.94 because 691.76/4 = 172.94
Answer Link

Otras preguntas

Roberto and his sister had a garden in the backyard. Every spring they grew strawberries, like the plant you see here. Plants make their own food through the pr
A Manolo no le gusta quemarse con el sol. ____ un sombrero grande. a. Se pondrá b. Se pondrán c. Te pondrás
How long will it take for 20% of the u−238 atoms in a sample of u−238 to decay?
Read the excerpt from “Sleep” by Annie Matheson. What figure of speech does the line “Tired roses, passionately sweet” contain?Tired roses, passionately sweet,A
A solution made by dissolving 14.2g of sucrose in 100g water exhibits a freezing point depression of 0.77 degrees. Calculate the molar mass of sucrose
Holly sang along as the band played her favorite song. What kind of sentence is this?
How many acetyl coa molecules may be obtained from oxidation of an 18-carbon fatty acid?
a rectangular room is 1.7 times as long as it is wide and it's perimeter is 31 meters. find the dimension of the room
Lucy scored 65 points in a game. Eva scored e points in the same game. If they scored a total of t points for the game, express t in terms of e.
which of the columns above represent numerical data? check all that apply