MarissaSanchez5912 MarissaSanchez5912
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Miss Johnson bought a roast that weighed 6lb. 4oz. What was the total cost of the roast if the cost per pound was $4.48.

Respuesta :

naturelover918394 naturelover918394
  • 23-04-2021

Answer:

26.88$

Hope this helps :))

Answer Link

Otras preguntas

Which of these words is closest in meaning to 'confessed' as used in the poem? admitted disagreed suggested questioned
Which net represents the three-dimensional figure shown on the right?
who kill john F Kennedy
What is the missing number, what property did you use? 0=–––×3×4
1. Збир два броја је 63, а њихов количник је 8. Који су то бројеви???​
Can somebody help me with my science HW
How can having these specific expectations forced on a woman affect her self esteem or mental health?
A local manufacturing firm produces four different metal products, each ofwhich must be machined, polished and assembled. The specific time requirements (in h
Graph the line with y-intercept 6 and slope 1/3
What is the solution and how can I solve it? I an super confused