lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

All else the same, an american-style option will be __________ valuable than a __________-style option.
A 1.5 m long frictionless pendulum of mass 1.6 kg is released from point A at an angle θ of 10 degrees. What is the speed of the pendulum at point D, half the h
BRAINLIEST!!! Which of the following most accurately describes American public opinion of the use of the atomic bombing immediately after it was reported? Ther
Ray buys a computer game for $38. He uses a coupon to receive 15% o the price ofthe game. After the coupon is deducted, he must pay 6% sales tax. What is the to
Please help me with just number 10 ASAP please? I will give whole lot of extra points and Brainly
pls help me do this asap​
Please help asap!!! Please please someone help me
in hypothesis testing, the tentative assumption about the population parameter is group of answer choices
Acrostic poems about favorite food
can yall solve this with solution thankss.