carlover1
carlover1 carlover1
  • 22-11-2016
  • Mathematics
contestada

three apples and two bananas cost 2.00. four apples and four bananas cost 3.00. what is the cost of one apple?
HELP PLS

a)1

b)0.75

c)0.50

d)0.25

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-11-2016
50 cents is the answer :)
Answer Link

Otras preguntas

A circle has a circumference of 8 millimeters. What is the circle's radius? Use 3.14 for pi and round your answer to the nearest tenth.
Why do toddlers mostly just use crayons to color?? ANY TROLLERS OR LINKS WILL BE REPORTED
can someone please try to help me ​
Show two of the triangles below are similar. Include a similarity statement and show work to support your statement. (The numbers on the first one that are blur
who was the first president of the United States ?
PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP​
no link need right answer this is the articleTeen's Company Cleans UpALEXANDER, North Dakota. It took less than 48 hours for 18-year-old Evan Jensen to smell th
6. Rewrite each of the following expressions without roots by using fractional exponents. Please help! I have tried to look it up everywhere and I don’t underst
Shakespeare's actual birthday is uncertain because
What is a turning point in world history?