dflores222 dflores222
  • 22-11-2016
  • Mathematics
contestada

$46.20 ON 12 GALLONS OF GAS ,WHAT IS THE PRICE PER GALLON

Respuesta :

XxGENIUSxX
XxGENIUSxX XxGENIUSxX
  • 22-11-2016
3.85 is the price per gallon do 46.20 divided by 12
Answer Link
kimberlyjdueck
kimberlyjdueck kimberlyjdueck
  • 22-11-2016
divide $46.20 by 12...$46.20 divide by 12 = $3.85  per gallon
Answer Link

Otras preguntas

what is the answer to this? 6[5•(41-36)-8+14)]
hi when did Hitler die xxx
a rocket lift off the surface of earth with a constant acceleration of 20 m/sec^2 .how fast will the rocket be going 1 min latter?
(analyze) Which total cost is less:25 tickets for 5$ each or 20 tickets for 6$ each
Why was New Orleans “the one single spot” that made its possessor the “natural enemy” of the United States?
divide the following
Multiply. State any excluded values.
Which of the following industries how word choice can create a negative mood
Negative six over seven minus three over five ( symplify)
What was the relationship like between Hispanics in the southwest and new settlers