Makayla1043 Makayla1043
  • 22-11-2016
  • Mathematics
contestada

Sarah had $263 to spend on nine books. after buying them she had $11 how much did each book cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-11-2016
each book costed 29 dollars
Answer Link
anaiawilliamson
anaiawilliamson anaiawilliamson
  • 12-02-2020

Answer: $28

Step-by-step explanation:

263 - 11 = 252

252 / 9 = 28

Answer Link

Otras preguntas

Why is 509 bce is an important daten in roman history?
The question is based on the cell above
In the electric currect​ flow, it is found that the resistance​ (measured in the units called​ ohms) offered by a fixed length of wire of a given material vari
Expand and Simplify 3(2a+5)+5(a-2)
If someone says a jacket is 25% off what does that mean
What was the impact of the war on south's african american population?
How does geography help us understand the world
An angle measure of 82 degrees is equivalent to ____ radians. Round your answer to the nearest hundredth when necessary.
What is the value of x? 6x-2(x 4)=12
Sum of (s 12) (3s-8) what is the answer