vrinmotokaa
vrinmotokaa vrinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.75 for 5lbs of food for your puppy how much is it for 1lb?

Respuesta :

312 312
  • 26-03-2021

Answer:

0.75

Step-by-step explanation:

cost/lbs. = $3.75/5lbs = 0.75/1lb

Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELP ITS GEOMETRY
Most mollusks have a closed circulatory system where blood is confined to vessels as it moves through the body. a. True b. False
Which expression is equal to 4^2 x 4^8 ? a 4^16 b 4^10 c 4^6 d 4^6 will give brainlyist
i don't have an assignment rather a life question, i'll be back here though. I'm 17 and i'm going to be applying for college in the winter semester. i have a di
Which of the following is/are NOT true? A. Respiratory: Caused by inadequate ventilation B. Metabolic: Results from all conditions other than respiratory that
The synthesis of the enzyme lipase would be classified as anabolic because A) the resulting enzyme can catalyze the breakdown of lipids for energy. B) energy is
ANOTHER PLEASE HELP ME
Select the best answer that defines the circumference of a circle. The circumference is a line segment joining two distinct points on the circle. The circumfer
8≥x+4>5 i need answer
What does good exposition in a story do for readers? O A. Decreases the tension without resolving the conflict O B. Gives them a reason to care about the charac