vrinmotokaa
vrinmotokaa vrinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs 3.75 for 5lbs of food for ur puppy

Respuesta :

shewin0617
shewin0617 shewin0617
  • 26-03-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

3.75 divided by 5= $0.75 for 1 pound of food for the puppy.

Answer Link

Otras preguntas

(13n² + 11n - 2n∧4) + (-13n² - 3n - 6n∧4) Help please
kevin is making a banner with an area of 7 square feet. the width and length of the banner are whole numbers. what are its possible dimensions
Facts about The Aral Sea
Which of the following represents a list of common nouns? a. child, adult, nurse, doctor, County Hospital b. spoon, fork, knife, park, picnic c. cup, plate,
40 is 8% of what number?
What is the answer to x+36=4x
The sun is 93x10 to the sixth power miles from earth what is the distance written as a whole number?
Which is the Indian tribe who fought the U.S. Army in an attempt to reach Canada and freedom. a. Sioux b. Cheyenne c. Crow d. Nez Perce
whay is one reason why Nigerians remain poor, despite their country's large oil deposits? Infrastructure, subsistence farming, corruption, microcredit
Find the pair of words that has the same kind of relationship as the numbered pair. euthanasia : mercy :: A. Postmortem : analysis B. Matriculation : graduation