vrinmotokaa
vrinmotokaa vrinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

NUMBER 4: it costs $1.44 for 16 lemons. How much is each lemon?

NUMBER 4 it costs 144 for 16 lemons How much is each lemon class=

Respuesta :

amandachu
amandachu amandachu
  • 26-03-2021
it is 9 cents each lemon
Answer Link
dgeralds88 dgeralds88
  • 26-03-2021
Cross multiply and divide it
Answer Link

Otras preguntas

The number 28,363,775 rounded to the nearest ten thousand is
HELP ME OUT PLS!!!!!!!!!! Who won the Election of 1860? What was an effect of this election?​
PLEASE HELP! WILL GIVE BRAINLIEST
What is the equation of the line?
what is the reported speech of "have you been to Paris?" she asked me​
1. Find the slope of a line that passes through (3,-2) and (7,5)
Read the excerpt from "The Lottery." Soon the men began to gather, surveying their own children, speaking of planting and rain, tractors and taxes. They stood t
when John (finish) work, he (go) out for a coffee immediately.
Species of fossil found in bottommost layer A Mesohippus B Hyracotherium C Miohippus D Orohippus​
Fill in the blanks with the present subjunctive form of the verbs. Les aconsejo que (limpiar)__________su habitación. Fill in the blanks with the present subjun