crxzydevilbeeb crxzydevilbeeb
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

$120 for mowing 4 lawns =$_ per lawn

Respuesta :

eminer23 eminer23
  • 26-03-2021
all you have to do here is divide how much money she made versus how many lawns they mowed.

120/4= 30

this means they made $30 per lawn
Answer Link

Otras preguntas

He started in San Francisci and arrived in Japan almost there years later. What type of noun is years?
Use the following passage to answer the question. (1) Water is something most of us take for granted. (2) If we need a cold drink or want to take a shower, wat
What is the mass of a steel cylinder that has a density of 75.0 g/mL and a volume of 12 mL? A. 6.25 g B. 900 g C. 87 g D. 63 g
Anwser Please will rate and if 2 people anwser it will give out brainly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A club has 7 members. threee are to be chosen to go as a group how many distinct groups of 3
Which of the following countries is #5?
The parts of the neuron that act like mailboxes because they receive information from other places are called the:
Which of the following types of warranties is a specific agreement created by the seller or manufacturer? a.Express b. Implied c.Full d. Limited
On a game show, Elena is given the choice of three doors: Behind one door is the Grand Prize; behind the others, consolation prizes. She picks Door A, and the h
how does one frame shift to another