duquanprimo
duquanprimo duquanprimo
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Can you guys help me with this

Can you guys help me with this class=

Respuesta :

isbelalarreynaga
isbelalarreynaga isbelalarreynaga
  • 25-03-2021
Cost price of the manufacturer = 2500×100/120 = 2083.33 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Jennie makes quilts. She can make 7 quilts with 21 yards of material. How many yards of material would be required to make 12 quilts?
Which of the following can be achieved by using a visible-light spectrophotometer? I. Detecting the presence of isolated double bonds. II. Finding the concentra
Write your answer as a fraction in simplest form subtract 5/8-3/5
What Is the Function of Tone in Poetry ?
what does ''death by a thousand cuts'' mean?
what does ''death by a thousand cuts'' mean?
Why are America's founding ideals important?
Element X is found in two forms: 90.0% is an isotope that has a mass of 20.0, and 10.0% is an isotope that has a mass of 22.0. What is the atomic mass of elemen
n what way did the Christian Crusades contribute to the decline of the Byzantine Empire ?
If objects travelling at near the speed of light gain mass because their energy of their motion is being converted into mass, the does a photon gain mass?