Ihavebadgradeshelp Ihavebadgradeshelp
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

4 glue sticks cost $7.76. Write a proportion

Respuesta :

baek564
baek564 baek564
  • 27-03-2021
1.94

Divide 7.76 by 4 to get the cost of each glue stick
Answer Link

Otras preguntas

Create a 6-panel comic strip. Your comic should show the rise, flourishing, and decline of the Maya civilization
A patient is taking 100mg of antihistamine syrup three times daily. If the bottle contains 2400mg of drug, how many doses are in the bottle? 4 Select one: O a.
What three factors determine a person skin color?
Complete the table and graph
Which of the following is not true about languages in Australia? A) There is no official state language. B) Most Australians speak English. C) Aboriginal langua
During Black Friday, everything at Best Buy was marked down 15%. If a customer purchased electronics for a subtotal of $240, what is the final price they would
Identify any character from a book/comic/movie that has influenced you. Write a few paragraphs on how this character influenced your thinking about gender roles
4 kg of bananas and 3 kg of apples cost £7.50. 3kg of bananas and 5 kg of apples cost £8.10. work out how much 2kg of bananas and 2kg of apples cost​
PLEASE HELP ME I WILL MAKE YOU BRAINLIST!!!!
What happens to the force applied by the person pushing the crate (Fapplied ) as the frictional force increases? What can they do to change this force?