ojbuv ojbuv
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 3-pack of juice boxes costs $0.75. What is the unit price?

Respuesta :

zfranks05
zfranks05 zfranks05
  • 24-03-2021

Answer:

unit price is $0.25. one juice box costs $0.25

Answer Link

Otras preguntas

Solve for x. 10x^2=29x-21 does anyone know this
a⁴+b⁴=a²b² ,prove that a⁶+b⁶=0
Solve for x. 10x^2=29x-21 does anyone know this
4x-5y=20 find the slope
Solve for x. 10x^2=29x-21 does anyone know this
4x-5y=20 find the slope
4x-5y=20 find the slope
What role do media, such as virtual worlds, play in shaping gender stereotypes?
Anyone know how to do this? Look at picture
How much less than 1 is 3/9? Is the answer to this question 1/3???