sandra87may
sandra87may sandra87may
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-meter piece of cord for $2.08 4-meter piece of cord for $4.32​

Respuesta :

Bababoy1013
Bababoy1013 Bababoy1013
  • 24-03-2021

Answer:

The 2-meter piece of cord for $2.08

Step-by-step explanation:

Because if you buy two of these you would get 4-meters for $4.16 while the other one is more expensive!

Answer Link

Otras preguntas

When the person performing the action in the sentence is also the object of the sentence, the writer should use a_______ pronoun that ends in the suffix -self o
I am a land locked country i border paraguay and brazil among other countries i have many altipanos i am
if gas si supplied by a pipe which pass through a mesuarer to your house, Which case would you pay more for it? a) When it's cold b) When it's hot c) There's no
Buses travel at 25 m/s then decelerate steadily. It comes to a complete stop in 40 second. What is its acceleration?
What kind of angle solve for x And substitute it back in
I need help with 6 and 7. Thanks!!
George is trying to create a rectangular box with a square base to ship his product in. he wants it to enclose the maximum volume but he only has 56 square feet
Protein synthesis occurs in the: a nucleus b ribosome c cytoplasm d vacuole
disculpen alguien sabe de algun buen curso o tutorial para saber calculo?
PLEASE ANSWER! I WILL BRIANLIEST. Use the bell curve to help answer this question . (attached) The Boffo Product Company sells a waffle iron on which they have