isaiahnuccio
isaiahnuccio isaiahnuccio
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

Match the total cost to the correct unit price. HELP

Match the total cost to the correct unit price HELP class=

Respuesta :

Crxxom Crxxom
  • 24-03-2021

Answer:

[From top to bottom]

1.5 ; 1.25 ; 1.75 ; 1.05

Step-by-step explanation:

1. $9/6 = $1.5

2. $6.25/5 = $1.25

3. $7/4 = 1.75

4. $5.25/5 = 1.05

Answer Link

Otras preguntas

in the equation x/35=7 what is the value
Eli Whitney's cotton gin allowed _______ times more cotton to be processed daily. A. two B. fifty C. ten
Someone who is a member of a certain group that advertisers want to reach would be part of a
What expression represents the phrase the cost of a pounds of apples at $1.69 per pound
Curtis threw 15 darts at a dartboard . 40 percent of his darts hit the bull's eye. how many darts did not hit the bull's eye
ERQ OUTLINE A woman's role in the middle ages 1. How were treated in the middle ages ?2. what was the responsibility of women in each of the following groups...
Help me solve x please
Order the polynomial in descending powers of r . Do not repeat terms. +2rs -5 -3r2 -4r3s
Diana invested $3000 in a savings account for 3 years. she earned $450 in interest over that time period. what interest rate did she earn? use the formula i=prt
How does the census affect the reapportionment of the house?