thefallen1971
thefallen1971 thefallen1971
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

The price for 7 lb of potatoes is $5 what is the price per pound.​

Respuesta :

srambarrat306
srambarrat306 srambarrat306
  • 23-03-2021

Answer:

The answer is $1.4.

Answer Link

Otras preguntas

john and mary went to the mall. Is that a sentence or a fragment?
How many syllable in electricity
What were the origins of Islam and what are its main beliefs ..
Express 0.59 as a fraction....
3/4 + 1/8= with simplest form.
Express 0.59 as a fraction....
depict an angle 7pi over 4 in standard position
What were the origins of Islam and what are its main beliefs ..
How many syllable in electricity
depict an angle 7pi over 4 in standard position