larryhinesx2961 larryhinesx2961
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 36-oz bottle of water costs $2.88.

What is the cost per ounce?

Respuesta :

kthel2007
kthel2007 kthel2007
  • 23-03-2021
i think it’s 12.5 cents i’m not sure tho sorry if it’s wrong
Answer Link
kaseymtj kaseymtj
  • 23-03-2021
I got $0.08. I did the math but I am sorry if this doesn’t help you as well.
Answer Link

Otras preguntas

What is the name of the major light absorbing pigment in green plants photosynthesis
Listening to a friend talk about a painful break-up is known as
what will happen if our kidney stops working? ( plz describe in fluent and short)
where are ponyboy and cherry when ponyboy begins to tell the story of johnny?
Mark each statement yes or no. Egyptians often made clothing from linen
Read this passage from the poem "There will Come Soft Rain" by Sara Teasdale (1884 - 1933). What do the details in this passage evoke? There will come soft rain
spanish help translate in english
Which is the better buy two pound jar of salsa for $9.28 or 17 oz of Jar salsa for $6.80
Question 1 Unsaved Which of the following pull factors is most likely to encourage voluntary migration? Question 1 options: Cultural affliction Economic oppor
What is the simplified form of the expression 2x^2+4y+3x^2-2y+3y