devorobe240 devorobe240
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

Brenda bought 2 and one-half dozen donuts for 8.10. What was the cost per donut

Respuesta :

laconniapearsoowlqr8 laconniapearsoowlqr8
  • 23-03-2021

Answer:

I came up with $3.20 each donut cost.

Answer Link

Otras preguntas

Who is the leader of the Christmas?
Which government action was designed to discourage criticism of U.S. involvement in World War I? O the Fourteen Points O the War Industries Board O the Zimmerma
Directions: Plot the positive rational numbers on the number line. 12 134.16 310 / 8 0 1 - 2.05 Warm-Up 2 + 3 4 5​
What age do kids realize Santa's not real?
3/13 divided by - 9/2
Which of the following statements about marketing is most accurate? Unless you take a marketing class, you will never truly know anything about marketing. Marke
What happened because of the passage of the Alien Act? A. It led to the enactment of higher federal and state taxes to pay for the burden new immigrants were pl
What is the difference between a peninsula and an isthmus?
How do geographic tools, such as globes, atlases, GPS, and GIS, help geographers collect, analyze, and communicate spatial data?
how has the kinsey scale of sexuality helped us to better understand sexual orientation? a. it supports the idea that basic, fundamental categories of sexuality