zaddyhyung zaddyhyung
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

A can contains 4 cups of pineapple juicethe can costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce?

Respuesta :

tylerredfearn323
tylerredfearn323 tylerredfearn323
  • 22-03-2021

Answer:

22

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

wassup y’all it’s nicki minaj :)
A. Mary Kay is a … a Printmaker b Sculptor c Photographer d Painter 3. What are 2 elements of design? Balance and Emphasis Painting and printmaking Brushes and
What are the three components of a basic accounting equation? Should a basic accounting formula balance at all times ? If yes explain the reason if it does not
Which event influenced the route of the First Transcontinental Railroad? The Mexican War The Homestead Act of 1882 The Dawes Act of 1887 The Civil War
In Scientific Notation, numbers are written in the form a x 10b . In this form, b is called the
why do cat lick themselves
Will Give Brainliest! I'm a new user of Brainly.com, how do I give someone brainly? If someone can answer this for me below I'll give you Brainliest! :)
Which planet is NOT classified as a Gas Giant?
a rational number between 1 3 and 5 3
What does Odysseus do when his men eat the lotus plant that shows the epic hero characteristic of leadership? A.)He forces his men to leave and continue the jo