CxlorCherry1
CxlorCherry1 CxlorCherry1
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

7th-grade work: Find the selling price if a store pays $4.50 for a package of lunch meat and the markup is 40%.

Respuesta :

pomeroytraiden
pomeroytraiden pomeroytraiden
  • 26-02-2021

Answer:

$6.30

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A recipe requires 5 cups of sugar. you can only measure with a 3/4 cup. How many 3/4 cups do you need for the recipe?
The person who rebuilt Esfahan wasA. Isma'ilB. SuleymanC. Shah AbbasD. Nadir Shah Afshar​
plz answer me i want help​
Help!!! What is mystery, tension, and surprise? What is the difference between each?- Also i accidentally put History instead of English
How do you break apart the factor 42 using place value?
Gabriel surveyed 1000 of the students in his school about their favorite color. 5% said their favorite color was red. How many students' favorite color was red?
.... help....... me...... ​
Please help me with this
Which describes a characteristic of quartzite? JUST ONE igneous foliated does not split into layers grains arranged in parallel layers
9) Change each of the following adjectives into an adverb by adding an appropriate ending. solemn What do I add to the ending like the question asked?