33sayfde 33sayfde
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

1 pound of cheese cost 3.00. Layla has 13.00 to spend. How many pound of cheese can she get?

Respuesta :

27jwilliams
27jwilliams 27jwilliams
  • 26-02-2021

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Answer Link
cheyenne8912
cheyenne8912 cheyenne8912
  • 26-02-2021
answer: 4 pounds of cheese
hope it helps :)
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME :( Describe the possible genotypes and phenotypes of the offspring of this cross. Label each option with percen R= red fruit r=yellow fruit RR X
What is the mode of the data set shown below? {2, 4, 5, 6, 8, 2, 5, 6} A. 2 B. 5 C. 6 D. 2, 5, and 6
Which statement accurately describes the energy needs for cellular respiration and photosynthesis? A. Solar energy is needed for cellular respiration but not fo
Where’s the plot story at?
PLEASE HELP Power divided between local and central branches of government is a definition of what term?Group of answer choicesLegislative oversightChecks and b
19 = 4р - 5 Can you also explain how to do it as well? Thank you!
Translate (in terms of x) then solve the algebraic equation: The sum of a number and 3 is subtracted from 10 the result is 5.
There is Only 8 of them. Basically a “code word” that needs put together . need help & Will give brainiest Points !
asl topic on value of hard work​
Name two presidents who were NOT sworn into office on January 20th?