Colerisher Colerisher
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6


Grapes(Pounds) Price(Dollars)

2 6

? 1

1 3

Respuesta :

stygianpotatoes stygianpotatoes
  • 26-02-2021

Answer:

? = 1/3

Step-by-step explanation:

1 pound of grapes is worth 3 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

Jay King, owner of a local Bed and Bath Store knows that his customers will only pay at most, $299 for a blow up bed. Assuming Jay wants a 40% markup on selling
How did the Schlieffen Plan support Kaiser Wilhelm’s goals in the quote above?
You can buy valentines in boxes of 10. Edward has 32 students in his class. How many will he have left after he buys enough for each one of his classmates
Do you think this is a good thesis sentence for the topic "Should more be done to protect and preserve endangered animals?". "There are many reasons for savi
what number represents 1/8 of 24 students
what is 3+12+3+2+?????
How many feet of monkey grass would you need to go around a circular flower bed if you know that the area is 36π ft2?
Freewriting is an exercise in which you A. revise and polish an essay. B. rewrite an article in a magazine or newspaper. C. write whatever your thoughts are in
is r - 9 9fewer than r
Juanita bought 6 lemons. she used 2/3 of them to make lemonade. how many lemons did she used?