kikisnuggles kikisnuggles
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Jaxson bought snacks for his team's practice. He bought a bag of oranges for $2.91
and a 24-pack of juice bottles. The total cost before tax was $39.39. Write and solve
an equation which can be used to determine x, how much each bottle of juice costs?

Respuesta :

peachesssfreaky
peachesssfreaky peachesssfreaky
  • 25-02-2021

Answer:

1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Where are the proteins for a cell made?
What does a nurse have to have to administer chemotherapy?
Spectral lines are of particular importance in astronomy because
What is the Spanish word for the number that follows 657,666?
What causes disorders such as Klinefelter syndrome and Turner syndrome?
A home gets its water from a private well. Which of the following is a sign that the water's quality may be low? (2 points) The water changes odor The wat
What caused U.S. opinion to be against Germany?
When were the salvardoran martyrs killed?
What did the Lahore Resolution include? A. dominion status to India B. the establishment of an Indian Federation C. the creation of the Muslim state of Paki
HELP ASAP PLEASE THX U Which describes the behavior of heat? A. the transfer of thermal energy from hotter objects to colder objects B. the transfer of t