jack331 jack331
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.31 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?

Respuesta :

mindyrice777
mindyrice777 mindyrice777
  • 25-02-2021

Answer:

$4.96

Step-by-step explanation:

16 x 0.31 = 4.96

Answer Link

Otras preguntas

Which is NOT a test to prove triangles congruent? SAA SAS SSS SSA
Can someone please help me answer these two questions.
PLEASE HELP !! ILL GIVE BRAINLIEST !! 100 POINTS
What are healthy food
18. Paris tends to view personality as fairly stable and therefore her personality is more stable, whereas Lane tends to view personality as fairly changeable a
Mr. Jones has 160 animals on his farm. Of these animals, 20% are cows, 30% are goats, 10% are horses, and the rest are chickens how many chickens are on Mr. Jon
6.Calcular: 2^3 ; (-2)^3; ; -2^3 *
just take it, am bad mood
WILL MARK BRAINLYEST! 1567584+3121350393X59=
PLEASE HELP PLEASE HELP is it C. or not if not what is is DO NOT EXPLAIN The following image shows two jet streams in the Northern Hemisphere. The polar jet st