LilyWagner LilyWagner
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Cans of tuna cost $1.59 for 6 oz. At that rate, how much would 25 oz of tuna cost?

Respuesta :

aeriiiel
aeriiiel aeriiiel
  • 25-02-2021
Answer- $6.12 *hope this helps*
Answer Link

Otras preguntas

Anybody know what 7 times a number is ?
5(x - 3) < 2 + 4x - 14​
What is the best definition of fallacious reasoning? reasoning that supports an argument faulty reasoning in an argument too much evidence in an argument emotio
how old is everyone?[tex]41y)(22236 \sqrt{14901} [/tex]​
What is the value of cos 30° cos 90° - sin 30° sin 90°
how did industrialization improve the standard of living for people
Which of the following is an example of parasitism
Examples of ways people shape the world they live in
what is the difference between vocal music and instrumental music?​
benefits of having many languages in the world​