Ashley0302 Ashley0302
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Janet buys 12 pens for $5.88. What is the cost per pencil?

Respuesta :

liljuice23 liljuice23
  • 24-02-2021
.49 cents per pencil
Answer Link

Otras preguntas

how to use deftly and symmetry in a sentence
#6. The results of a swim meet are shown at the chart on the right. Who swam the fastest?
The struggle between sunni and shiite muslims in this time period centered on the nation of _____.
As one travels west into the next time zone the time is one hour
which aspect of the Korean War indicates that it was a part of the cold war as well as a civil war?
Which statement below best explains why Robert E. Lee was so effective as a military general? 1. He was always able to command the best-equipped army. 2. He w
quando surgiu o voleibol
If a = (0,0) and b = (6,3), whats a the length of ab
What is 33,719 rounded to the nearest thousand?
Water is an example of a _____. A.) mixture B.) non-polar molecule C.) solute D.) compound