Seudónimo Seudónimo
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Cambridge Market is having a sale on Takis, selling 4 bags for $3. What is the cost of one bag at the sale price?



$0.75


$0.60


$0.80


$0.70

Respuesta :

vxannyy
vxannyy vxannyy
  • 24-02-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

$3 / 4 bags of takis = $0.75

Answer Link

Otras preguntas

Hey there this is Japanese What is the meaning of :1) sugoi2) takai
solve for r F= k (m1m2/r^2)
Anyone know how to do this? Look at picture
What are the advantages and disadvantages of DNA foresics/analysis?
Write y=2x^2+8x+5 in vertex form. Please
Omg i'm confuse 7(x+4) =9(x -2)
At 10a.m. Juan leaves the city traveling north at 60 mi/hr. One hour later mel leaves the city traveling south at 50 mi/hr. At what time will they be 830 miles
what is 12.2billion divided by 3.8%
what recent world issues/problems can be solved if people rocognize and perform their role effectively
How much less than 1 is 3/9? Is the answer to this question 1/3???