shellywang508
shellywang508 shellywang508
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

oliviasells2018
oliviasells2018 oliviasells2018
  • 24-02-2021

Answer:12

Step-by-step explanation:

10.56/.88 is 12

Answer Link
ayaanff999
ayaanff999 ayaanff999
  • 24-02-2021

Answer:

12 is the answer

Step-by-step explanation:

Pls mark as branlist

Answer Link

Otras preguntas

a cylinder has a radius of 3 feet and a height of 2.1 feet. what is the approximate volume of the cylinder? use 3.14 for pi. 12.6 ftł 59.3 ftł 237.5 ftł 8550.2
will mark brainly Which statements describe the end behavior of f(x)? Select two answers. As x approaches ∞, y approaches −∞.As x approaches ∞, y approaches −∞.
9. Which sentence is the best example of a rhetorical device? A. What will we do when our planet can no longer support us? B. We need to start thinking hard abo
I wish this was free ✋
A molecule that has oppositely charged ends is called ____.
ANSWER URGENTLY!!! Cantu and Roche suggest that by changing how flavors interact with the taste buds, food can be made healthier. Discuss if you think this stra
Find the product of 5 and 539.
Two groups have different uses for a local field. A bird watching society enjoys studying the ground-nesting swallows that visit each summer. A mountain bike ca
????????????helpppp please
Which of the following activities requires special equipment? A. Calisthenics B. Walking C. Surfing D. Yoga Please select the best answer from the choices provi