ariannaludwig09 ariannaludwig09
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


I went to the store and bought 4 packs of nerds for $0.98 each and a pack of Little Debbie cakes for $2.15. How
much money did I spend?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2021

Answer:

Kindly refer to the attachment

Thank U Next

Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

Which type of landform is Mt. Vesuvius, a cone-shaped mountain formed by layers of molten rock?
Interstellar medium is a combination of _________ and _________ that are thinly spread in space. im fr not even awake rn
The graph shows the distance, in feet, required for a car to come to a full stop if the brake is fully applied and the car was initially traveling x miles per h
Choose the constant term that completes the perfect square trinomial. y2 + 0.1y
According to the line of best fit, what is the best estimate of projected sales in thousands of dollars for 2018?
What is the value of x in the equation below? 1/3(12x- 24)+ 16 A. 2 B. 6 C. 8 D. 10
True false t f project management is dynamic and challenging, regardless of which software you use..
What do the letters of the su command stand for? what can you do with su besides give yourself root privileges? "what can you do with su besides give yourself r
The executive branch in Georgia is responsible for C. CARRYING OUT LAWS
What is the location on the surface directly above the earthquake focus called? A. epicenter B. fault C. Moho D. foci