ariannaludwig09 ariannaludwig09
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


I went to the store and bought 4 packs of nerds for $0.98 each and a pack of Little Debbie cakes for $2.15. How
much money did I spend?

Respuesta :

quinnsison3 quinnsison3
  • 24-02-2021

Answer:

6.07

Step-by-step explanation:

Answer Link
marinkupfer marinkupfer
  • 24-02-2021
$6.07 because .98x4 = 3.92 and 3.92 + 2.15= 6.07
Answer Link

Otras preguntas

Dylan bought dog treats for $7.34 and a chew bone for $3.94. Round each amount to the nearest dollar. About how much change did Dylan get from $15? A. ab
which show the probability of rolling a 4 or 5 when using a number cube with the numbers 1,2,3,4,5 and 6 hurry plz
Which is TRUE of the products in this combustion reaction? 4Fe + 3O2 2Fe2O3 A. The products contain 4 iron atoms and 6 oxygen atoms. B. The products are l
11. Which part of this sentence is not correct? Maria es el hermana de Pablo. A. el B. es C. de D. hermana
Knowing the time period when a piece of literature was written allows the reader to understand which of the following? A. The setting of the work B. The c
Using context clues, determine the meaning of the bolded phrase. Volcanic fissures are formed when the Earth’s crust breaks up and pulls apart. structure
When can the government restrict information released by the press?the government can never restrict information released by the press.the government can only r
How do you divide 0?
An almost perfect source of protein is/are _____.  Question 14 options: milk nuts spinach eggs
Almost finished then onto final to ace it :D