rcruzarmstrong26 rcruzarmstrong26
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two friends shop for fresh fruit. Jackson buys a watermelon for $6.45 and 4 pounds of cherries. Tim buys a pineapple for $4.25 and 3 pounds of cherries. Use the variable p to represent how much more Jackson spent.

Respuesta :

arianacalderon68 arianacalderon68
  • 24-02-2021
Your answer is 6.45+ p = 6.45p
Answer Link

Otras preguntas

what did the new values of the 1920s tend to glorify
A client with endometriosis asks the nurse what side effects to expect from leuprolide. what should the nurse include in the response?
Which lines in these excerpts from Jane Austen's Pride and Prejudice illustrate the theme of pride? 1. Oh! my dear Mr. Bennet," as she entered the room, "we hav
Can someone help me plz thx
Put preposition in a sentence
Heights of men entering the u.s. marine corps are an example of which type of data?
how do I simplify this?
The tables below show the values of f(x) and g(x) for different values of x: f(x) = 2(3)x x f(x) −2 0.22 −1 0.67 0 2 1 6 2 18 g(x) = 3x + 3 x g(x) −2 3.1
A strand of mrna that is 450 bases long, how many amino acid will it form
which two countries remained uncommited in the beginning in WW1