djose3725 djose3725
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

2) (EFO8MA12) Se 250 gramas de azeitonas custam 4,60.qual será o preço de de quilo de
azeitona?
a) R$ 9,20
b) R$ 10,60
c) R$ 12,80
d) R$ 13,80​

Respuesta :

philkingsferrygutman
philkingsferrygutman philkingsferrygutman
  • 25-02-2021

Answer:

###########÷#######################

Answer Link

Otras preguntas

What are the 4 main things you do to analyze a text?.
What is a Free Exercise Clause case?.
What is radius r length?.
If the main features and contours of the ocean floor were fully mapped, scientists would be better able to study and understand wave refraction. What is the MOS
¿Qué sucede al agua le agregamos mas agua?
A nurse is caring for a client who is crying and describes an argument that they had with their spouse. The client expressed that after the argument with the pa
calculate the force of gravity on a 1-kg mass at earths surface. the mass of eart is 6 x 10^24, and its radius is 6.4 * 10^6
How many electrons must be lost in Li?.
How many characters are supposed to be in a novel?.
help meeeeeeeeeeeeeeeeeeee pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!help meeeeeeeeeeeeeeeeeeee pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!