26tamiahoward 26tamiahoward
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 6 containers of veggie straws cost $36.12, what is the constant of proportionality?

Respuesta :

sja505 sja505
  • 23-02-2021

Answer:

6.02

Step-by-step explanation:

Divide price by quantity

Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to the expression shown 2(x-3)+4x+3
After his pilgrimage to makkah _____________ concluded that an integrated society was possible
the galactic center of the milky way is located in the direction of the constellation? A. Cassiopeia B. Aquarius C. centaurus D. Sagittatius How do stars lo
2(x-3)^2+10=82 solve by isolating x
a client is prescribed rosuvastatin. Identify. 3 adverse effects and lab values the nurse should monitor
The surface area of two spheres are in a ratio of 1:16. What is the ratio of their volume?
I DONT WANT TO FAIL PLS HELP Are the triangles similar? If they are, write a similarity statement and give the scale factor. options: The triangles are not simi
Multiply: (4x – 7)(2x – 9)
A board game has a spinner divided into sections of equal size. Each section is labeled between 1 and 5
Name the salt [ni(h2o)3(co)]so4. the oxidation number of nickel is +2. enter the name.