alalee676
alalee676 alalee676
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Robert bought a 6-pack of cans of iced tea for $2.70. About how much is the unit cost for each can of iced tea?

Respuesta :

Yadiraleonvega
Yadiraleonvega Yadiraleonvega
  • 23-02-2021

Answer:

Lo puedes poner en español?

Answer Link
ToeSocks
ToeSocks ToeSocks
  • 23-02-2021
45¢

2.70/6=.45

You divide the cost by the number of objects.
Answer Link

Otras preguntas

the length of a rectangular prism is 8height : 1surface area:250what is volume and width
To what extent did world war 2 effect women's daily lives?
6010 males did a survey and 59.7% choose vanilla how many choose chocolate
simplify [tex] \sqrt{49/4} [/tex]
assume the substance has a half-life of 11 years and the initial amount is 126 grams.How long will it be until only 15 % remains?
What is one tenth of 360°
What does "Cherry Picking" Mean?
Please tell me what is a Tonal Language?
What determines which stage occurs after a supernova?
Convert y=x squared +64x + 12 into graphing form