pedrazahector924
pedrazahector924 pedrazahector924
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

he comprado en el super 3 kilos de harina por 0.90€ ¿cuánto me costarían 7 kilos ?​

Respuesta :

destinyfuentes94
destinyfuentes94 destinyfuentes94
  • 23-02-2021

Answer:

está bien fácil has 3 x 0.90

Answer Link

Otras preguntas

__________refers to managing the flow of finished goods, materials, or components that may be unusable or discarded through the supply chain from customers towa
I really need help with Spanish
In this experiment we will observe the magnetic fields produced by a current carrying wire. A long wire is suspended vertically, passing through a horizontal pl
Cost of a sled: $49.50 Markup: 80% What’s the selling price
POR FAVOR SI ALGUIEN SABE HACER ESTE COMENTARIO DE TEXTO QUE ME AYUDE POR FAVOR
Problem 6-6 Bond Prices [LO 2] App Store Co. issued 16-year bonds one year ago at a coupon rate of 6.2 percent. The bonds make semiannual payments. Required:
Suppose that a firm has purchased some land for $1,250,000 a year ago to develop a new outlet, and the land now would sell $2,000,000. They are now evaluating t
On January 1, Alan King decided to transfer an amount from his checking account into an investment account that later will provide $80,000 to send his son to co
In this culture, preference is given to friends when hiring, contracting, procuring and sharing business opportunities. Family is also very important and trustw
i need help with chemistry