enorth5506 enorth5506
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

what deal is better?
answer all 5 if you can

what deal is better answer all 5 if you can class=

Respuesta :

thebecks
thebecks thebecks
  • 23-02-2021

Answer:

option 1  $0.25/slice

option 2 $0.18/oz

option 2 $0.23/oz

option 2 $5.58/lb

option 1 $1.03/L

Answer Link
rmaciasmartinez rmaciasmartinez
  • 23-02-2021

Answer:

1: option 1 2: option 2 3: option 2 4: option 2 5: option 1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

4. Jim uses 3 cups of peaches to yield 4 cups of peach jam. He also makes strawberry-peach jam. He uses equal amounts of strawberry and peaches. How many cups o
An oil company wishes to run a pipe from point A on the shore to point B on the island (see figure). The island is 5 miles from shore. It costs $1,000 per mile
What happened to many manuscripts of Anglo-Saxon literature?Many manuscripts were destroyed by Danish raids.Some manuscripts were taken out of the country to sa
Can you guys please help I'll give brainliest
Todd's friend Olivia is flying her stunt plane at an elevation of 6.3 km. From the ground, Todd's used to plane moving directly toward him from the West at a 49
the difference between two whole numbers is 14 and their product is 1,800.
Find the derivative of |x|/(x-1)
anyone get this problem? (as a proportion)
Which statement best explains the meanings of the related words in the paragraph? Sandra was frying fish for dinner. The diffusion of the smell of the fish fil
Soil pollution is caused by the buildup of _____ wastes that can adversely affect human, animal, and plant life.