parkselias898 parkselias898
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Milk costs $3.48 a gallon. Mrs. smith bought 6 gallons of milk. How much will the milk cost

Respuesta :

vincentchen2022 vincentchen2022
  • 23-02-2021

Answer:

20.88

Step-by-step explanation:

do 3.48 x 6

Answer Link
tizer2007 tizer2007
  • 23-02-2021

Answer:

20.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

one reason vascular plants are larger than non vascular plants
What nation did Iraq attack with SCUD missiles during the war?
Need answers please help due today
For a chemistry lab, you used 2 ounces of calcium sulfate, 2.5 pounds of copper, and 14 lb of nickel. What was the combined weight of your materials? pounds and
Semen and urine both exit the body through the _____.
Which of the following is NOT true of good character? A. Everyone can have good character. B. Character is formed by conscious decisions. C. Someone with good
"Good god almighty!" Antinous cut the beggar short. "What spirit brought this pest to plague our feast?" Back off! Into the open, clear of my table, or you, You
Someone please help me will give BRAILIEST!!!!
Which is not one of the changes implemented by the Help America Vote Act of 2002?Provisional voting is required when a voter’s eligibility is questioned.Electio
What is the number of moles of solute in a 0.3 molal solution containing 0.10 kg of solvent? Don't forget the unit.