lattimoretaylor841
lattimoretaylor841 lattimoretaylor841
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

For brainiest:):):):):):):):):)

For brainiest class=

Respuesta :

taikinakane
taikinakane taikinakane
  • 23-02-2021

Answer:

0.27

0.18

0.21

60 packes because it costs 18 cents per pack and others are higher cost than that.

Step-by-step explanation:

5.49/20=027

10.97/60=0.18

18.95/90=0.21

so the best value will be box of 60 packs

Answer Link

Otras preguntas

What are the true statements about prince Henry's school of navigation?
What was the topic of the bookThe Other America?
Round to the nearest whole number of 99.59
The expression 16t2+1800
Sam is moving into a new apartment. before he moves in the landlord asks that he pay the first month's rent and a security deposit equal to 1.5 times the monthl
Nina can ride her bike 63,360 feet in 3,400 seconds, and Sophia can ride her bike 10 miles in 1 hour. What is Nina's rate in miles per hour if there are 5,280 f
Would you capitalize any words in the sentence play gave a wonderful speech about honesty
¿En qué estación te gusta esquiar? A. En el verano. B. En el invierno. C. En la computadora. D. En la escuela.
Find the coordinates of the midpoint HX H(0,0),X(8,4)
jeremy drew a polygon with four right angles and four sides with the same length.what kind of polygon did jeremy draw?