hellokittyob
hellokittyob hellokittyob
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework class=

Respuesta :

sszet7250
sszet7250 sszet7250
  • 22-02-2021

Answer:

$20

Step-by-step explanation:

Simple, if he sold 16 pretzels, and each one costs $1.25, then multiply the cost by how many:

16X1.25=20

So he got $20

I hope this helps!

Answer Link
AASESH
AASESH AASESH
  • 21-08-2021

Answer:

20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following defines an implicit sentence
When is the sum of two integers a negative number
Find the value g(x) = -3x + 1
how do you write -5.09 repeating as a fraction
Which of the following best describes the following characteristics: water storage, clean energy, and flood prevention?
The width of a rectangle is 20% of its length. If the area of this rectangle is 720 square inches, what is its length?
This is not a homework question but, I just wanted to ask (because this is about something in real life), what would you do if your best friend turned into a re
What effects do food supplements have on increasing muscle mass in feeder pigs? You have used some supplements on your feeder pig farm in the past, but you now
Which sentence correctly combines these two sentences with the use of an appositive? My Aunt Meena is from California. My Aunt Meena is a nurse in a busy hospi
Which statement about the free enterprise system is true? It allows the citizen to own government property. It exempts the citizen from taxes if that person ser