faithjohnson080584 faithjohnson080584
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

6 packs of gum cost $2.10 how much is one pack

Respuesta :

Advaith
Advaith Advaith
  • 22-02-2021

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

2.10/6

0.35

Hope it is useful

Answer Link
Coliver2005
Coliver2005 Coliver2005
  • 22-02-2021

Answer:

0.35 cents

Step-by-step explanation:

6 : 2.10

I        I

v       v

1 : 0.35

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

a byproduct of anaerobic respiration in humans
(3,2) and (5,3) graphed
100 POINTS!!! Explain which method you used for solving the system of equations in which x represents the number of bottles of water sold and y represents the n
What distinguishes scientific results from non-science-based claims?.
the light in a light house flashes every 10 seconds . how many times does it flash in one hour​
ax+3=6+5, {2} Solve for a
Identify 2 different salts and their uses
Help linear EQ I will mark you brainliest!
Determine the value for k.​A. 18 B. 108C. 97D. 180
Write a program that accepts a number as input and prints just the decimal portion. This program should run with numbers with decimals and numbers without decim