nakiya49 nakiya49
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Walmart, ground beef sells for $3.75 per pound. How much would it cost to buy 4.25 pounds of chicken?

Respuesta :

Barbarebe Barbarebe
  • 22-02-2021

Answer:

15.9 dollars

Step-by-step explanation:

you have to multiply 3.75 by 4.25

Answer Link
lorene1202
lorene1202 lorene1202
  • 22-02-2021

Answer:

15.94

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain how the popular and electoral college votes decide the presidency
N a forest ecosystem, a robin and a squirrel live in the same tree. the two organisms _____.
can someone help me with the first one? I'm having problems with this
PART A; Which of the following best describes a theme of the sonnet? Nature is indifferent to mankind and is often cruel and punishing. Love is like the natura
Ms. Bravo measures the length of her third grade student's hands in inches. The lengths are shown on the line plot below. A)How many students are in Bravo' s c
N a forest ecosystem, a robin and a squirrel live in the same tree. the two organisms _____.
The function g(x)=(x-2^2. The function f(x)=g(x) +3
Does artery blood contain waste material?
What type of lens causes parallel rays to come together after passing through the lens?
Which description best illustrates an interest group's use of public pressure to indirectly influence policy? A. Filing a lawsuit against corporations that