arturobiles300 arturobiles300
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alicia bought a package of eight peaches for $3.20. Find the cost of each peach.

Respuesta :

miacohoa8
miacohoa8 miacohoa8
  • 22-02-2021

Answer:

.40 cents each.

Step-by-step explanation:

$3.20/8=.40

Answer Link

Otras preguntas

i saved $360 for one year.the bank paid me 20% interest.how much do i now have
Why does chlorophyll break down in autumn?
the cheerleaders are making a rectangular banner for a football game. the length of the banner is 30 ft long. the cheerleaders can use no more than 96 feet of t
A 12 oz bottle of shampoo last 16 weeks. How long would you expect an 18 oz bottle to last
Determine the exact value of k so that the quadratic function f(x) = x2 - kx + 5 has only one zero.
Linear functions? Converting to different forms??How do I convert 2x + y - 3 = 0 to y=mx + b form? Thank you so much. :)I thought that it was general form...But
Translate the following sentences; Puella solicia magnam vocem audit.Magnum clamorem non amat Davus.Sextus est puer strenuus.Davus puerum strenuum non amat.Puer
Linear functions? Converting to different forms??How do I convert 2x + y - 3 = 0 to y=mx + b form? Thank you so much. :)I thought that it was general form...But
Why does chlorophyll break down in autumn?
Factor completely 2x^3 + 22x^2 + 36x