26jnunez
26jnunez 26jnunez
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

If a candy bar costs $0.75, how much would 4 candy bars cost?
Group of answer choices

$3

$2.25

$3.75

$3.50

Respuesta :

a6442 a6442
  • 26-01-2021
The correct answer is $3. Please mark me brainiest. :)
Answer Link
chetankachana
chetankachana chetankachana
  • 26-01-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

0.75x4 = 3

Answer Link

Otras preguntas

What two numbers subtract to 13 and multiply to 35
A gallon jug of milk is 3/4 full. After breakfast the jug is 1/12 full. Find the difference of the amounts before breakfast and after breakfast.
Gateway drugs are not as serious as other drugs true or false
A sequence is defined by the recursive formula f(n + 1) = 1.5f(n). Which sequence could be generated using the formula
describe how you would use a yardstick to measure a length of a rug
Overpopulation, hunger, and a desire to escape religious persecution were motivating factors for many people from _______ during the era of North American colon
How many ounces are in 10.5 pounds
Who broke a vase in journey to the west
The name given to the force of attraction of the electron of one atom for the proton
___________ trade occurs only when nations expect to gain something. a. Absolute b. Voluntary c. Specialized d. Comparative