haydenocampo9 haydenocampo9
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $1.05 a pound at the market. If Conner
bought 3.4 pounds, what was the total cost?

Respuesta :

Goldie21
Goldie21 Goldie21
  • 26-01-2021

Answer:

I think the answer is 3.57 because 3.4 x 1.05 is 3.57

Answer Link
vincentvan207 vincentvan207
  • 26-01-2021
The answer is $3.57, $1.05 x 3.4= $3.57
Answer Link

Otras preguntas

The Lees have 3 children. The oldest is twice as old as the youngest. The middle is 5 years older than the youngest. If the sum of the age is 57, how old is eac
What was Jefferson’s official position regarding the Napoleonic Wars?
How do I prove that 0.3333.. Is equal to 1/3 using a geometric series?
5x^2+19x+12 factor the polynomial
What type of government does Botswana have? Who is their president?
So I'm doing angles and I have find the value of X.and I have X and 110 degrees.how do I do that and what's the answer?
Please help!! There's a picture.
true or false for the best control of both the accelerator and brake pedals rest the heel of your foot on the floor??
Should I write countries' fuel or countries's fuel
How do I prove that 0.3333.. Is equal to 1/3 using a geometric series?