personlol12 personlol12
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Paper towels come in different size packs. One pack states you can get 6 rolls for $7.38. What is the unit rate for one roll of paper towels? Show your work.


WHOEVER ANSWERS FIRST WILL GET BRAINLIEST PLEASE HELP

Respuesta :

natalie081208
natalie081208 natalie081208
  • 26-01-2021

Answer:

well $7.38 divided by 6 is 1.23 do they pay $1.23 for each roll if that helps???????

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

explain two reasons cardinal bellarmine gave for believing the geocentric theory
What are the critical points of an ellipse??
the major role of carbohydrates in the human diet is to ?
What financial transaction is associated with the home rental process?
CD is a median of isosceles triangle ABC with legs AC and BC. Segments AD and DB are congruent. true or false?
what is symbolic speech? an action that expresses an idea or opinion the act of peaceful protest the publication of an article despite prior restraint an idea o
In the colonies, how did the economic activities of the French differ from those of the English in North America?
How do you evaluate 9 p 7?
what's the relationship if ab=bc b=0
What is a body of fresh water that is completely surrounded by land?