mooneyc216 mooneyc216
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

If frys cost 3.24 money per pound at a gas station and I buy 3.5pounds how much money was I spent

Respuesta :

michaelp973 michaelp973
  • 27-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation: it will be that you spend $11.34

Name me brainliest please

Answer Link

Otras preguntas

During a soccer season, Mario made approximately 2 goal points for every 5 of his shots on goal.  What is the probability that Marion would make 2 goal points o
Which friend has greatee elevation & which friend is father from sea level?
The farmer's market has a total of 98 tents.  the ratio of food tents to retail tents is 9:5.a. Write a system of linear equations that represent this situation
the area where rock under stress breaks and triggers an earthquake is called the ___________
who comes up with ideas for laws?
What features distinguish anthropoids from strepsirrhines
Why do the track runners start at different positions on the track?
does anyone have any ideas (easy) on cell simile projects. busy week but due tomorrow.HELP
what do you think was the greatest scientific advance of the Hellenistic period? why?
Jessica was solving an equation. After she finished simplifying, her result was 0=2. This result confused her. Explain to Jessica what her result means. Explain