kgmirandacor
kgmirandacor kgmirandacor
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Korl spent $46.20 on 12 gallons. what was the price per gallon?​

Respuesta :

soccerteller soccerteller
  • 26-01-2021

Answer:

3.85

Step-by-step explanation:

46.20/12

12 goes into 46.20

3.85

Answer Link

Otras preguntas

three measurement using milligrams equal to 15.4
"When different parts of an organism work together in unison,things can be accomplished that could not happen otherwise. " explain this statement
hat are the solutions to the equation |x| = 2? Choose all answers that are correct. A. B. C. D.
World War I ground fighting took place in trenches. a. True b. False
How many ways can you write 5^8 as a quotient of two exponential terms? Explain your reasoning.
When you think of the elements of culture and sub-Saharan Africa, which elements is distinguished by a pattern of enormous diversity?
How did the right react to the New Deal? A. They believed the New Deal was just what America needed to get out of the Great Depression. B. They believed the New
Where was anayas childhood library the santa rosa library?
If you _______ to visit your grandmother, you should go now; visiting hours will be ending soon. A. intend B. assert C. contend D. retort
The two countries with land claims on the Mississippi River were?